Laboratoria Przyszłości / PAŹDZIERNIK 2022 - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

PAŹDZIERNIK

Od 7 do 22 października obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania. Dzięki pomocom zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, nabrał on zupełnie innego wymiaru, niż w latach poprzednich. Uczniowie klas 4 – 8 uczyli  się sterować robotami Dash i sprawdzali swoje umiejętności parkując roboty w specjalnych dokach. Wykorzystując aplikację Blockly for Dash & Dot robots uczniowie pisali programy dla robotów, inicjując ich spotkania, na które nagrywali własne dialogi.

Intensywnie wykorzystywane były również długopisy 3D. Uczniowie uczący się informatyki we wszystkich klasach realizowali projekt Nasze miasteczko, rysując długopisami 3D bloki mieszkalne i małe domki, które ustawione wzdłuż ulic utworzyły piękną osadę. Uczniowie tworzyli również kolorowe breloczki różnych kształtów oraz sowy i pieski do przechowywania słuchawek przewodowych.

W październiku dzięki okularom ClassVr uczniowie przede wszystkim eksplorowali kosmos. Poznali budowę łazika marsjańskiego i modułu dowodzenia Apollo, odwiedzali Księżyc i planety Układu Słonecznego. Zwiedzali też Muzeum Guggenheima w Bilbao i Centrum Pompidou w Paryżu, oglądali trójwymiarową książeczkę fantasy i żywego tukana. Po trudnych lekcjach mogli się wyciszyć w wirtualnych pokojach sensorycznych.

W październiku rozpoczęto również wydruki zestawów brył — pomocy dydaktycznych do nauki stereometrii, wykorzystują drukarkę 3D FlashForge Adventurer 4.

• Data aktualizacji: 2024-05-07 15:20