Wydarzenia / TAK. POMAGAM -ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 8 i 9 marca 2024 r. 45 wolontariuszy SP 8  wzięło udział w Zbiórce Żywności „Tak. Pomagam”, zorganizowanej przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Opiekę nad uczniami sprawowali: ks. Kamil Sowa, pani Maria Jerzak, pani Katarzyna Urban i pani Katarzyna Kenar.  Podczas świątecznej  zbiórki uczniowie zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny oraz placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Wielkanoc to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, których nie stać na zakup żywności. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za ofiarowany czas i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Podziękowania kierujemy również do wszystkim, którzy wsparli naszą akcję w sklepie „Frac” w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej.

mgr Katarzyna Kenar

• Data aktualizacji: 2024-04-29 07:52